• 6.93₺
  • 7.86₺

Vergi Borcuna Yapılandırma

Vergi Borcuna Yapılandırma Geliyor Hakkında Bilgiler
#

Vergi Borcuna Yapılandırma

Vergi Borcuna Yapılandırma

Vergi Borcuna Yapılandırma Geliyor


Naci Ağbal katıldığı televizyon programında vergi borçlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Buna göre 18 aya kadar olan vergi borçları yeniden yapılandırılabilecek.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, NTV televizyonunda katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulunuyor. Naci Ağbal, 30 Haziran'a kadar olan vergi borçlarının yeniden yapılandırılabileceğini söyledi.

Buna göre yeniden yapılandırmada sayesinde mükellefler 18 aya kadar ödeme yapabilecek.

GEÇTİĞİMİZ AYDA DA GSS PRİM BORÇLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMALAR OLMUŞTU

26 Nisan'dan önceki borçlar silinecek. Fakat bu tarihten sonra gelir testi yaptırmayanlara yine borç yazılacak. Bunun istisnası yeni mezunlarla ilgili. Lise mezunu gençlerin 20 yaşına kadar, üniversite mezunu gençlerin de 25 yaşına kadar primini devlet ödeyecek. sigorta prim borcunun olup olmadığı, e-devlet üzerinden öğrenilebiliyor.

NTV'de konuşan Ağbal şöyle konuştu:

"Vergi borçlarına yeniden yapılandırma getiriyoruz. Daha önce yapılan yeniden yapılandırmayı ihya etmek yerine bir kez daha yeniden yapılandırma yaptık. 30 Haziran 2016 tarihine kadar vergi borcu ve sigorta primi borcu olanlara taksitle yeniden yapılandırma getiriyoruz.

Peşin ödemeye büyük bir teşvik getiriyoruz. 18 aya kadar taksit uygulayacağız. Şu anda vergide 90 milyar TL tutarında yeniden yapılandırılacak tutar var.

4,5-5 milyon vatandaşımız bu düzenlemeden yararlanacak. Vergi+prim olarak 160 milyar TL tutarı yeniden yapılandırmış olacağız. İhtilaflı kamu alacakları için bir yeniden yapılandırma getiriyoruz. Son 5 yıla ilişkin olarak matrah artırımı düzenlemesi yapıyoruz kasa ve ortaklardan alacak hesaplarına ilişkin de düzenleme yapıyoruz, dolayısıyla stok düzenleme imkanı getiriyoruz. Matrah artırımı yapan mükelleflere geçmişe dönük vergi incelemesi yapmayacağız. Sadece yurt dışı değil yurt içindeki kayıt dışı varlıklara kayıt imkanı tanıyoruz."

İlk yorumu yapan sen ol!Yorum Bırak

  • Middletown, DE 19709 - USA
  • Email: info@unpoo.com


  • Hafta içi: 10:00 - 17:00
  • Hafta sonu: KAPALI
Sosyal Medya

Yüklenme 0.2200sn. MKT838 - IP 34.239.167.74 Maskeli
Copyright © 1998-2020 UnPoo Blog All rights reserved.

UnPoo! Inc