• 6.92₺
  • 7.80₺

PKK Diye Kandırılmışlar!

PKK Diye Kandırılmışlar! Hakkında Bilgiler
#

PKK Diye Kandırılmışlar!

PKK Diye Kandırılmışlar!

PKK Diye Kandırılmışlar!


50 BİN MERMİYLE..

15 Temmuz darbe girişiminin en kritik ayaklarından biri de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Marmaris'te kaldığı otelde düzenlenen suikast girişimiydi. Saldırıya katılan askerlere "PKK yöneticisine operasyon yapacağız" denildiği, yaklaşık 40 bordo berelinin 50 bin mermi ve çeşitli mühimmatlarla donatılmış helikopterlerle Marmaris'e gittiği belirlendi. 

FETÖ'nün 1981'den bu yana 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'nı önemli bir komuta merkezi olarak kullandığı, 'üssün imamı'nın şu anda firari olan Astsubay Başçavuş Zekeriya Kuzu olduğu iddia edildi.

Başçavuş Kuzu'nun FETÖ üyesi generallere dahi talimat verdiği, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik düzenlenen operasyonu da daha önce birlikte görev yaptığı Tümgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş ile Çiğli 2'nci Ana Jet Üssü Komutanlığı'nda planlandığı ortaya çıktı.

TALİMATA KARŞI GELMİŞLER

Darbeci askerlerin bordo berelilerden oluşan yaklaşık 40 kişiyi, "PKK yöneticisine operasyon yapacağız" diyerek İzmir'e getirdikleri, Çiğli 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı Kurmay Başkanı Albay Ramazan Elmas'ın Ege Ordusu Komutanlığı'ndan gelen "darbecilere destek verilmemesi" yönündeki talimata rağmen üste bulunan 50 bin mermiyi ve diğer mühimmatı helikopterlere yükletip operasyon için havalanmasına izin verdiği öğrenildi.

Bordo berelileri taşıyan iki helikopterin Marmaris semalarına varması üzerine operasyona katılan askerlere ordunun yönetime el koyduğunun ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yakalamak için geldiklerinin söylendiği, Tümgeneral Sönmezateş'in de başka bir helikopterden operasyonu yönettiği tespit edildi.

Çatışmada püskürtülen FETÖ üyesi Kuzu ve beraberindeki askerler, Marmaris'teki ormanlık alana kaçtı.

AA: FETÖ ÜYESİ OLDUKLARINI KABUL ETTİLER

Marmaris'teki operasyona katılan Çiğli 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'ndaki astsubaylardan bir kısmı itirafçı oldu.

FETÖ mensubu olduklarını kabul eden askerler, sivil bir öğretmenden talimat aldıklarını, örgütün faaliyetlerine katıldıklarını, maaşlarının yüzde 20'sini örgüte gönderdiklerini kabul etti.

Darbe girişiminde kullanıldıklarını ve aldatıldıklarını savunan askerlerin pişman olduklarını belirttikleri öğrenildi.

"Habertürk"

İlk yorumu yapan sen ol!



Yorum Bırak

Site İçi Genel Arama


Sosyel Medya Paylaşım



Sizin İçin Seçtiklerimiz
  • Merkez: Middletown, DE 19709
  • Email: info@unpoo.com


  • Hafta içi: 10:00 - 17:00
  • Hafta sonu: KAPALI
Sosyal Medya

Yüklenme 0.1700sn. MKT788 - IP 3.236.98.25 Maskeli
Copyright © 1998-2020 UnPoo Blog All rights reserved.

UnPoo! Inc