• 6.93₺
  • 7.86₺

phpMyAdmin Yedek Alma

phpMyAdmin Yedek Alma - Resimli Anlatım Hakkında Bilgiler
#
phpMyAdmin Yedek Alma

phpMyAdmin Yedek Alma - Resimli Anlatım


Selamlar,

Bir çok arkadaşımız phpMyAdmin ile yedek alma konusunda basit hatalar yüzünden bu işlemi yapamıyor. Oysa net aleminde de baya anlatımlar var. Bende resimli olarak burada bir kez daha bu konunun üzerinden geçmek istedim.

Ben Windows Plesk kullanıyorum. Bunun bir önemi yoktur gerçi. phpMyAdmin bütün hepsinde aynı ve işleyişi de aynıdır.

İlk olarak Plesk / cPanel den phpMyAdmine bağlanıyoruz. Alttaki resimde de gördüğünüz gibi giriş ekranı gelecektir ve sol üstte kırmızı gördüğünüz yerde sizin veri tabanı isminiz yazacaktır. Ona bir kez tıklayınız.

Alttaki resimde de göreceğiniz gibi ekranımız gelecektir. Burada yapmanız gereken üst kısımda bulunan menülerden DIŞARI AKTAR linkine tıklamaktır.

Dışarı aktak linkimize tıkladığımız zaman altta göreceğiniz ekran gelecektir. Asıl noktamız işte bu ekrandır arkadaşlar. eğer hatasız bir yedek istiyorsanız lütfen ekranda gördüklerinizi aynen uygulayın.

Üstteki resimde de gördüğünüz gibi yedeği alınacak tablolar komple seçilidir. Eğer dokunmazsanız otomatik olarak zaten seçilmiş olarak gelecektir. Hemen altında yine SQL seçilmiş durumdadır bunada dokunmayınız. Asıl yapmanız gereken YAPI alanında bulunan kutucukların hepsini işaretlemek olacaktır. Zaten gördüğünüz gibi 5 seçim alanı bulunmaktadır ve hepsi işaretlidir. En altta bulunan Dosya Olarak Kaydet seçimini de işaretleyin ve benim tavsiyem hemen altındaki radio butonlardan da "zip olarak" radyo butonuna tıklayın. Başka yapmanız gereken hiçbir durum söz konusu değildir ve alt sağdaki Git butonuna tıklayınız.

Git butonuna tıklayınca alttaki gibi ekran açılacaktır ve artık dosyamızı bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Yapamadığınız, kafanıza takılan herhangi bir şeyde buradan yardım isteyebilirsiniz. Kolay gelsin.

Toplam 2 Yorum
daha fazla göster

Yorum Bırak

Site İçi Genel Arama


Sosyel Medya PaylaşımSizin İçin Seçtiklerimiz
  • Middletown, DE 19709 - USA
  • Email: info@unpoo.com


  • Hafta içi: 10:00 - 17:00
  • Hafta sonu: KAPALI
Sosyal Medya

Yüklenme 0.2200sn. MKT789 - IP 34.239.167.74 Maskeli
Copyright © 1998-2020 UnPoo Blog All rights reserved.

UnPoo! Inc