Growth Hacking Nedir?

Growth Hacking Nedir? haber detayları
#
Growth Hacking Nedir?

Growth Hacking Nedir?


Belki bazılarınız bu deyimi iş ilanları arasında da görmeye başlamışsınızdır. Bu yüzden sizleri meraklandırmadan özet bir giriş yapalım istiyorum;

Growth hacker’lar özünde online pazarlama yapıyorlar. Ancak gözümüzde canlanan online pazarlamacılardan farkları her türlü işe yarar metriği analiz etmeleri, test etmeleri ve ölçümlemeleri. SEO, Google Analytics ve diğer analitik araçları, içerik pazarlaması, A/B testi, viral pazarlama ve sosyal medya pazarlaması ise growth hacking konusunda en çok kullanılan kavramlardan.

Growth hacking’in online pazarlamaya kıyasla ağırlıklı olarak internet girişimleriyle özleşmesinin sebebi ise daha düşük bütçelere ihtiyaç duyması. Ki bu da erken aşama bir internet girişimleri için tahmin edersiniz ki çok önemli. Ancak yanlış anlaşılmasın, growth hacking’i yalnızca erken aşama internet girişimleri değil; LinkedIn, Facebook, Twitter, Dropbox ve AirBnB gibi dev şirketler de kullanıyor.

2010 yılında Sean Ellis tarafından ortaya atılan bir kavram olan growth hacking hakkında  günümüzde konferanslar düzenleniyor, kitaplar yazılıyor. Growth hacking kavramını kısa zamanda -ülkemiz de dahil olmak üzere- çok daha fazla duymaya başlayacağız.

Aslına bakarsanız benim şahsi fikrim bu olayı eskiden kullanılan ve hala bazı firmaların kullandığını gördüğüm pazarlamada "gerilla taktiği" konusuna benzetiyorum. Biri ofline iken diyeri yeni bir yüz kazanmış online şekli olarak görmekteyim.

Yazar "UnPoo" Kimdir?


İlk yorumu yapan sen ol!Yorum Bırak

Site İçi Genel Arama


Sosyal Medya PaylaşımSizin İçin Seçtiklerimiz
Popüler Yazarlar
  • Middletown, DE 19709 - USA
  • Email: info@unpoo.com


  • Hafta içi: 10:00 - 17:00 (US Yerel)
  • Hafta içi: 10:00 - 17:00 (TR Yerel)
  • Hafta sonu: KAPALI
Sosyal Medya

Yüklenme 0.6410sn. MKT580 - IP 3.235.227.117 Maskeli
Copyright © 1998-2021 UnPoo Blog All rights reserved.

UnPoo! Inc