EBA öğrenci girişi nasıl yapılır?

EBA öğrenci girişi nasıl yapılır? Hakkında Bilgiler
#

EBA öğrenci girişi nasıl yapılır?

EBA öğrenci girişi nasıl yapılır?

EBA öğrenci girişi nasıl yapılır?


EBA öğrenci giriş ve eba.gov.tr ile ilgili merak edilenleri haberimizden öğrenebilirsiniz. Öğrencilerin sınav ve dersleriyle ilgili yapacakları tüm işlemlere hızlı bir şekilde ulaşabilecekleri EBA sistemine giriş şifresi nasıl alınır? Bunun cevabını sizler için hazırladığımız ''Öğrenci'nin EBA'ya giriş yapması'' başlıklı resimli anlatım rehberinden öğrenebilirsiniz.

Öğrencilerin sınav soru ve cevaplarına ulaşabildikleri EBA sistemi yeni özelliklerle geliştirilmeye devam ediyor. Sınavlar ve derslerle ilgili yapılacak olan tüm işlemleri içerisinde barındıran EBA öğrenci giriş şifresi nasıl alınıyor? İşte cevabı;

Eğitim Bilişim Ağı olarak hizmete sunulan EBA sistemi hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin kolaylıkla kullanabilecekleri bir servis.

Öğrenciler EBA sistemi üzerinden dersleri ve sınavlarıyla ilgili konu anlatımlarına, sınavlarda çıkmış olan sorulara, videolu ders anlatımlarına, sesli anlatımlara ve daha eğitimlerinde faydalı olabilecek birçok konuya hızlı bir biçimde erişim sağlıyorlar.

ÖĞRENCİLER EBA GİRİŞ ŞİFRESİNİ NASIL ALACAKLAR?

EBA sistemi öğrencilere doğrudan giriş şifresi vermiyor. Öğrenciler EBA şifresini öğretmenlerinden alabiliyorlar. Öğretmenler MEBbis sistemine giriş yaparak EBA şifresi alabiliyorlar.

Özel okullarda görevli öğretmenler ise e-okul şifrelerini kullanarak EBA sisteminden şifre alabiliyorlar. Özel okul öğrencileri EBA şifresi alamıyorlar ancak sistem üzerinde şifresiz yapılabilen tüm işlemlerden faydalanabiliyorlar.

Eba Giriş: https://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/giris.jsp

ÖĞRENCİNİN EBA'YA GİRİŞ YAPMASI

Öğrencilerin EBA sistemine giriş yapabilmeleri için bir EBA şifresine ihtiyaçları var. EBA şifresini öğrenciler sadece öğretmenlerinden alabilirler.

1- Öğretmenlerinden EBA giriş şifresini alan öğrencilerin öncelikle www.eba.gov.tr adresine girmeleri gerekiyor.

2- Sayfanın sağ üst köşesinde bulunan "giriş" butonuna tıklanır.

3- "EBA Girişi" sekmesinde, "Kullanıcı Adı" bölümüne T.C. kimlik numarası ve "Şifre" bölümüne EBA şifresi girilerek "Giriş" butonuna tıklanır.

4- Sayfanın sağ üst köşesindeki "Giriş" butonunun yerinde ad ve soyad bilgilerinin görünüyor olması EBA'ya sorunsuz bir şekilde giriş yapıldığını gösterir.

Yukarıda yazdığımız tüm işlemleri doğru bir şekilde yapan öğrenciler, artık EBA sisteminden diledikleri gibi faydalanabilirler.

Yazar "IzFaa" Kimdir?


İlk yorumu yapan sen ol!Yorum Bırak

Site İçi Genel Arama


Sosyal Medya PaylaşımSizin İçin Seçtiklerimiz
  • Middletown, DE 19709 - USA
  • Email: info@unpoo.com


  • Hafta içi: 09:00 - 17:00 (US Yerel)
  • Hafta içi: 10:00 - 17:00 (TR Yerel)
  • Hafta sonu: KAPALI
Sosyal Medya

Yüklenme 0.1900sn. MKT563 - IP 35.170.78.142 Maskeli
Copyright © 1998-2020 UnPoo Blog All rights reserved.

UnPoo! Inc