• 6.92₺
  • 7.75₺

Biyografi

Biyografi: Yaşam Öyküsü Hakkında
#

Biyografi: Yaşam Öyküsü

Biyografi:

4
12,119

Dünyaca ünlü kişilerin biyografilerini bu bölümden takip edebilirsiniz. Sizler için derlediğimiz tarihe ismini yazdırmış insanların hayat hikayeleri burada..

Haluk Savaş kimdir?

Haluk Savaş kimdir?


Haluk Savaş kimdir? Prof. Dr. Haluk Savaşın yaşamını yitirdiğini HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu Twitter hesabından duyurdu.. Detaylar için tıkla..

Bahattin Özülker Kimdir?

Bahattin Özülker Kimdir?


Sizler için ele aldığımız Bahattin Özülker kimdir? Ünlü kişi Bahattin Özülker nerelidir ve şuan ne yapmaktadır? Bilmek istedikleriniz burada..


Hüsnü Mübarek Kimdir?

Hüsnü Mübarek Kimdir?


Hüsnü Mübarek kimdir, neden öldü? Hüsnü Mübarek biyografisi. Ölümünden sonra çokça araştırılan devrik lider Hüsnü Mübarekin hayatı hakkında bilmediklerinizi burada bulacaksınız.

Nesrin Cavadzade kimdir?

Nesrin Cavadzade kimdir?


Ünlü dizi ve sinema oyuncusu Nesrin Cavadzade, oyunculuk performansı ile olduğu kadar kıyafet seçimleri ve açıklamalarıyla da gündeme geliyor.Site İçi Genel Arama


Sosyel Medya PaylaşımSizin İçin Seçtiklerimiz

Biyografi: Yaşam Öyküsü Kategori Bilgileri

Biyografi ya da yaşam öyküsü, bir insanın yaşamındaki olayların belirli bir sıraya göre anlatıldığı edebiyat türüdür. Kişinin kendi hayatını anlattığı yazılara otobiyografi, divan edebiyatında şairlerin yaşam hikâyesini anlatan eserlere de tezkire denir.

Biyografi; bir kişinin yaşamını konu alan edebiyat türüdür.Yaşam öyküsü, kişisel anılara ya da araştırma sonucu edinilen yazılı ve sözlü malzemenin düzenlenmesine ve yorumlanmasına dayandığı için,tarihe yardımcı bir dal olarak görülebilir.Yazarın bireyselliğini, yaratılığını ortaya koyduğu içinde edebiyatın bir kolu olarak kabul edilir. Biyografi mantıksal çıkarsama ve tahminlerden çok, düşsel öykü ve öznel değerlendirmelere dayanıyorsa veya anlatılan kişi kısmen ya da tümüyle hayali bir kişiyse, o zaman yapıt, tümüyle bir edebiyat ürünü olarak değerlendirilir.

  • Merkez: Middletown, DE 19709
  • Email: info@unpoo.com


  • Hafta içi: 10:00 - 17:00
  • Hafta sonu: KAPALI
Sosyal Medya

Yüklenme 0.1700sn. MKT647 - IP 3.236.98.25 Maskeli
Copyright © 1998-2020 UnPoo Blog All rights reserved.

UnPoo! Inc