• 7.38₺
 • 8.66₺

AdWords Kitle Yöneticisi

AdWords Kitle Yöneticisi Hakkında Hakkında Bilgiler
#

AdWords Kitle Yöneticisi

AdWords Kitle Yöneticisi

AdWords Kitle Yöneticisi Hakkında


Kitle yöneticisi; Kitle listeleri, Kitle kaynakları ve Kitle analizinin bulunduğu yerdir.

Yeni AdWords deneyimi sayesinde kitle yöneticisi, mevcut yeniden pazarlama ve kitle listesi özelliğini daha pratik bir yöntemle sunarak, zamandan ve emekten tasarruf etmenize yardımcı olabilir.

Bu makalede, Kitle yöneticisinin avantajları ve işleyiş şekli açıklanmaktadır. Kurulum talimatları için Yeniden pazarlamayı kurma hakkında başlıklı makaleyi inceleyin.

Avantajlar

 1. AdWords etiketi, Uygulama analizi sağlayıcısı veya YouTube kanalı gibi kitle kaynaklarınızı oluşturun, yönetin ve izleyin.
 2. Eklediğiniz kitle kaynaklarını temel alarak yeni kitle listeleri oluşturun.
 3. Demografi, ilgi alanları, konumlar ve cihazlar gibi yeniden pazarlama listelerinizi oluşturan kitle hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kitle yöneticisinin işleyiş şekli

Kitle yöneticisini bulmak için ekranınızın sağ üst köşesindeki araç simgesini tıklayın ve "Paylaşılan kitaplık" bölümüne bakın. Kitle yöneticisinin sayfa menüsünde 3 bölüm bulunur: Kitle kaynakları, Kitle listeleri ve Kitle analizi.

Kitle kaynakları

Kitle yöneticisi, Kitle kaynaklarına birinci taraf veri kaynaklarının eklenmesiyle başlar. Bu kitle kaynaklarını temel alarak yeniden pazarlama listeleri oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki kitle kaynaklarını ekleyebilirsiniz:

 • AdWords etiketi: Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılara yeniden pazarlama yapmak için web sitenizden veri toplayın. Kişiselleştirilmiş reklam öğeleri için kullanılan ayrıntılı kullanıcı özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
 • Google Analytics: Google Analytics'te oluşturulmuş kitleleri içe aktararak bu kitlelere AdWords ile yeniden pazarlama yapabilirsiniz. Kişiselleştirilmiş reklam öğeleri için kullanılan ayrıntılı kullanıcı özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
 • YouTube: Kanalınızı gören kullanıcılara yeniden pazarlama yapın, kullanıcıların video reklamları izledikten sonra gerçekleştirdikleri işlemleri izleyin ve harekete geçirici mesaj yer paylaşımlarıyla tıklamaları artırın.
 • Play: Mevcut uygulama kullanıcılarını ve uygulama içi satın alma işlemi gerçekleştirenleri temel alarak yeniden pazarlama listeleri oluşturun.
 • Uygulama analizi: Uygulamanızı kullanan kişilere yeniden pazarlama yapmak için bir üçüncü taraf uygulama analizi sağlayıcısını (Firebase dahil) veya kendi yazılım geliştirme kitinizi (SDK) hesabınıza bağlayın.
 • Müşteri verileri: Müşterileriniz Google Arama, YouTube veya Gmail gibi Google mülklerine göz atarken onlara reklam göstermek için müşteri iletişim bilgilerini yükleyin.

Kitle listeleri

Kitle listeleri, eklediğiniz Kitle kaynaklarını temel alıp yeniden pazarlama listeleri olarak hedeflemek için yeni kitleler oluşturduğunuz yerdir. Daha önce oluşturulan yeniden pazarlama listelerini de görüntüleyebilirsiniz. Kitle listeleri tablosu; liste arama, sıralama, filtreleme, etiket uygulama, silme ve gruplandırma yoluyla yeniden pazarlama listelerinizi yönetmenize yardımcı olur.

Kitle analizi

Kitle analizi, kitlenizin üyelerini daha iyi anlamanıza, önemli kalıpları ve fırsatları belirlemenize yardımcı olmak için Google'ın ağ verilerini kullanır. Yeniden pazarlama listelerinizdeki kitleleri yakın ilgi alanı kategorileri, pazar içi kategorileri, yaş, cinsiyet, konum ve cihazlar gibi özelliklere göre ayrıntılı olarak gösterir. Bu araç, yeni kullanıcıları çekmek veya reklam öğelerini optimize etmek için pratik kampanya kararlarına dönüştürülebilecek analizler sağlar. Kitle analizi hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kaynak: https://support.google.com/adwords/answer/7538811?hl=tr&ref_topic=3122875

İlk yorumu yapan sen ol!Yorum Bırak

Site İçi Genel Arama


Sosyel Medya PaylaşımSizin İçin Seçtiklerimiz
 • Middletown, DE 19709 - USA
 • Email: info@unpoo.com


 • Hafta içi: 09:00 - 16:00 (US Yerel)
 • Hafta içi: 16:00 - 22:00 (TR Yerel)
 • Hafta sonu: KAPALI
Sosyal Medya

Yüklenme 0.2200sn. MKT507 - IP 3.228.220.31 Maskeli
Copyright © 1998-2020 UnPoo Blog All rights reserved.

UnPoo! Inc